۱۴۰۲/۰۷/۰۶
.
login logo
اولین قدمshare in fbshare in liبه اشتراک بگذارید:
 اولین قدم :

رم (Roma) پایتخت ایتالیاست و در مرکز ایتالیا در نزدیکی دریا واقع شده . این شهر دارای دو فرودگاه به نام های چامپینو (Ciampino) و لئوناردو دا وینچی یا فیومیچینو (Fiumicino) است . فرودگاه فیومیچینو ، فرودگاه اصلی رم است که بیشتر پروازهای بین المللی به رم از طریق این فرودگاه انجام می شود . این فرودگاه که در کنار دریا و در فاصله ی 30 کیلومتری با مرکز شهر رم واقع شده ، اولین مقصد دانشجویانی است که به منظور تحصیل به رم می روند .

 
پس از رسیدن به فیومیچینو ، برای رسیدن به مرکز شهر دو راه پیش روی شماست : اتوبوس و قطار . اتوبوس ، مقرون به صرفه ترین این دو راه است . شرکت های حمل و نقل مختلفی وظیفه ی جا به جایی مسافر از فرودگاه به مرکز شهر و بالعکس را برعهده دارند . هزینه ی بلیت این اتوبوس ها که هر بیست تا سی دقیقه یک بار به سمت رم راه می افتند ، از فرودگاه به ایستگاه قطار ترمینی (Termini) که ایستگاه مرکزی راه آهن رم است ، 5 یورو و مدت زمان مسافرت حدود یک ساعت می باشد . اما در صورتی که مایل به استفاده از قطار باشید ، می توانید با پرداخت مبلغ 14 یورو قطار سریع السیر لئوناردو اکسپرس – روما ترمینی ( Leonardo express – Roma Termini ) را سوار شوید که طی نیم ساعت شما را به مرکز شهر رم می رساند .
 
 

بعد از رسیدن  به رم ، پایتخت ایتالیا و مهد تمدن روم باستان ، از ایستگاه قطار ، باید مستقیم عزم رفتن به خوابگاه ، هتل یا اتاقی را کرد که برای اقامت در نظر گرفته شده است . اگر چمدان های زیادی به همراه دارید ، بهتر است با صرف هزینه ای بیشتر و با پرداخت مبلغی حدود ده تا بیست یورو ( با توجه به مسافت ) تاکسی کرایه نمایید و مستقیم جلوی محل اقامتتان پیاده شوید .در غیر این صورت برای کاهش هزینه ها ، با در دست داشتن نقشه و پرداخت تنها یک و نیم یورو ، سوار اتوبوس ، ترم یا مترو شوید و با کمی حوصله و پیاده روی  ، به محل مورد نظر برسید .

 
ideh nama
کلیه حقوق اطلاعات این سایت برای موسسه تکیه گاه دانش محفوظ می باشد
contact us :

(4 خط) 88207093

09199090441
contact us : tkdanesh@gmail.com