۱۴۰۲/۰۷/۰۶
.
login logo
موزه ها و نمایشگاه هاshare in fbshare in liبه اشتراک بگذارید:

رم شهر ابدی
رم شهری است که در گوشه گوشه ی آن بناهایی از دو هزار ساله پیش تا امروز به چشم میخورد. وقتی در شهر رم قدم میزنید درواقع تاریخ را مرور میکنید. اگر از خیابان Via dei fori imperiali که میدان ونزیا را به آمفی تئاتر کلوزیوم وصل میکند عبور کنید در ضلع جنوبی خیابان خرابه هایی را که از زمان امپراتوری رم به جا باقی مانده است مشاهده میکنید که مقر فرماندهی امپراتورهای رم بوده است و از انجا به یکی از بزرگترین امپراتوری هایی که دنیا به خود دیده است حکومت میکردند. رم به شهر ابدی معروف است چون در این شهر هیچ ساختمانی تخریب نمیشود و قوانین سختگیرانه ای از طرف شهرداری برای جلوگیری از تغییر ظاهر شهر تصویب شده است. از اینرو رم به نام شهر ابدی معروف شده است. 

رم موزه ی سر باز
در مرکز شهر رم مجسمه های مرمری از هزاران سال پیش تا کنون مانند محافظ های این شهر زندگی میکنند. فواره های تاریخی و زیبا با تزئینات بی نظیر در میدان های مهم شهر خودنمایی میکنند. آب این فواره ها از کانالهایی که توسط رمی های باستان ساخته شده اند از چشمه های طبیعی در کیلومترها دورتر از اطراف شهر تامین میشود. این کانالها به Acquedotto معروف میباشند. اگر به میدان Campidoglio رفتید، در گوشه ی سمت چپ میدان، چشمه ای مشاهده خواهید کرد که روی آن نوشته شده Acqua Marcia که آب آن از طریق این کانالها تامین میشود.رمی های باستان با نبوغ مهندسی خود آب را از صدها کیلومتر دورتر به شهر آوردند.

 

 موزه هنر قرن بیست و یکم یا MAXXI

این موزه توسط معمار معروف زاها حدید ساخته شده.  و با فرم عجیب و بیگانه ی خود در بافت سنتی شهر رم جلب توجه میکند. راهروهای و پله های معلق و نورپردازی ممتد و گاهی شکسته شکسته از دیدنیهای معماری مدرن داخل موزه محسوب میشود.

آدرس : Via Guido Reni, 4A, 00196 Roma

 گالری ملی هنر مدرن Galleria Nazionale d'Arte Moderna

این موزه با معماری نئوکلاسیک و تزیینات فراوان در نما بر زیبایی پیرامون خود افزوده است. اگر به هنر مدرن یا معاصر علاقمندید حتما از این موزه بازدید نمایید. 

آدرس : Viale delle Belle Arti, 131, 00196

 ساختمان نمایشگاه ها یا Palazzo delle Esposizioni

این ساختمان هم از ساختمان های دوران نئوکلاسیک میباشد و در فصلهای مختلف نمایشگاه های مختلفی در آن برگزار میشود.
آدرس: Via Nazionale, 194, 00184

 محراب وطن Altare della patria

این بنا در شهر رم در میدان ونیز برای گرامیداشت ویکتور امانوئل اولین پادشاه بعد از اتحاد ایتالیا ساخته شد. در مرکز این بنا مجسمه ی ویکتور امانوئل سوار بر اسب قرار دارد. این بنا در سال 1911 افتتاح شد. در زیر این بنا موزه ی مهاجرت قرار دارد که بازدید از آن مجانی میباشد.
 

 


موزه های واتیکان Musei Vaticani 
مجموعه ای باشکوه از آثار هنری که توسط پاپ های مختلف طی قرنها جمع آوری شده اند. از مهمترین اثرها در این موزه، نقاشی های میکلانژ بر روی سقف یکی از اتاقهای این موزه است. برای مثال نقاشی "خلفت انسان" از زمره این آثار است. همیچنین رافائل نیز چند اثر برجسته بر روی دیوارهای این موزه نقاشی کرده است.
آدرس: Viale Vaticano, 2, Città del Vaticano

ideh nama
کلیه حقوق اطلاعات این سایت برای موسسه تکیه گاه دانش محفوظ می باشد
contact us :

(4 خط) 88207093

09199090441
contact us : tkdanesh@gmail.com