۱۴۰۲/۰۷/۰۶
.
login logo
موزه ها و نمایشگاه هاshare in fbshare in liبه اشتراک بگذارید:
موزه ها و نمایشگاه ها :
قطب نمایشگاهی رو فیه را ( Rho Fiera Milano ) :
فضای نمایشگاهی در میلان قبلا " فیه را میلانو سیتی " نام داشت که در داخل شهر و نزدیکی استادیوم سن سیرو بنا شده بود . با گذشت زمان و گسترش فضاهای شهری و همچنین افزایش تقاضا برای برگزاری نمایشگاه های بین المللی در وسعت بزرگ تر ، تصمیم بر ساخت قطب نمایشگاهی رو فیه را در حومه ی شهر میلان گرفته شد . این قطب نمایشگاهی که در سال 2005 افتتاح شد ، شامل 8 سالن بزرگ با مساحت کلی 345هزار متر مربع فضای نمایشگاهی سرپوشیده و 60 هزار متر مربع فضای باز است . 
از نمایشگاه های سالیانه ای که در رو فیه را برگزار می شوند می توان به نمایشگاه بین المللی صنایع دستی میلان اشاره کرد که هرساله در ماه دسامبر پذیرای هنرمندان و عرضه کنندگان مواد غذایی سنتی از سراسر جهان و ایتالیا است . همچنین این فضا پذیرای کشورهای شرکت کننده در اکسپو 2015 خواهد بود . 
 
 
تریه ناله میلان ( Triennale di Milano ) :
این فضای نمایشگاهی در درون ساختمان پالاتزو دل آرته قرار گرفته و یک موسسه ی فرهنگی بین المللی است که فعالیت آن در زمینه ی برگزاری نمایشگاه های هنری و رویدادهای متنوع در زمینه های هنر ، طراحی ، معماری ، مد ، سینما و ارتباطات می باشد . این موسسه از سال 2007 به صورت یک موزه ی دوره ای هنر و دیزاین به روی عموم گشوده شده است .
 
 
موزه های میلان
اگر علاقمند به هنر و آثار هنر و تمدن گذشته هستید ، شهر میلان پیشنهادات گوناگونی را پیش روی شما می گذارد . تعدادی از جذاب ترین این موزه ها و نمایشگاه ها به این شرح هستند :
- پالاتزو رئاله ( Palazzo Reale ) :
این ساختمان که برای قرن ها محل استقرار دولت های پادشاهی بوده است ، هم اکنون به عنوان یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی میلان و محل برگزاری بسیاری از نمایشگاه های هنری است . پالاتزو رئاله در غرب میدان دومو و در کنار کلیسای بزرگ دومو واقع شده و علاوه بر نمایشگاه های متعددی که در آن برگزار می شود ، موزه ی پادشاهی نیز در آن واقع شده است .
 

- موزه ی نووه چنتو یا موزه ی قرن بیستم ( Museo del Novecento ) :
این موزه در واقع یک گالری هنرهای قرن بیستم است . ساختمان آن در سمت غربی میدان دومو و در کنار پالاتزو رئاله واقع شده . این موزه که در اواخر سال 2010 افتتاح شده ، با فضایی حدود 3500 متر مربع و در سه طبقه ، به ارایه ی معروف ترین آثار هنری قرن بیستم در زمینه ی نقاشی و مجسمه سازی اختصاص داده شده است .

 

 
از دیگر موزه های معروف میلان می توان به موزه ی ریزورجیمنتو ( Museo del risorgimento ) ، موزه ی باستان شناسی ، موزه ی هنرهای مدرن و همچنین گالری های داخل قلعه ی اسفورزسکو اشاره کرد .
ideh nama
کلیه حقوق اطلاعات این سایت برای موسسه تکیه گاه دانش محفوظ می باشد
contact us :

(4 خط) 88207093

09199090441
contact us : tkdanesh@gmail.com